Upratovanie mesta

upratovanie-FB-cover

Cieľom tejto akcie bolo spojiť aktívnych ľudí, ktorým záleží na životnom prostredí a čistote okolia vnašom meste. Veríme, že sme založili novú tradíciu spoločného upratovania a skrášľovania nášho mesta. Robili sme poriadok v Tomašovej, na sídliskách, medzi bytovkami, v centre mesta, pri Rimave.

Chceme sa poďakovať všetkým vyše 200 zúčastneným občanom mesta Rimavská Sobota, ktorí nesedeli na 1. mája doma, ale zúčastnili sa premiérového upratovania nášho mesta, priložili ruku k dielu, chopili sa náradia, vysádzali a polievali kríky, zbierali odpadky všetkého druhu a odvážali ich na autách. Chceme sa poďakovať za pomoc aj Technickým službám mesta Rimavská Sobota, ktoré nám poskytli náradie a zberné kontajnery na odpad a tak isto aj všetkým sponzorom a dobrovoľníkom, ktorí nás nezištne podporili pri tejto akcii.

Podujatie hodnotíme ako veľmi úspešné, nazbieralo sa niekolko kontajnerov odpadkov, vládla výborná atmosféra a do upratovania sa pridalo nečakané množstvo ľudí.

Vážení Občania !!!!!

Dňa 1.mája oslavujeme aj v našom meste sviatok práce. Zúčastniť sa môžu všetci Sobotania, ktorým nie je ľahostajné prostredie v ktorom žijú a chceli by ho zmeniť, skrášliť. Všetkých Vás preto pozývame na mierne pracovnú oslavu 1.mája spojenú so skvelou zábavou. Stačí ak máte energiu a chuť niečo spraviť, o ostatné sa postaráme my.

Stretnutie dobrovoľníkov a zábavychtivých občanov sa bude konať 1.mája na týchto miestach našej Soboty:
Časť Tomašová –  na ceste ku hvezdárni
Sídlisko Západ, Sobôtka – pri Haly Galy
Staré mesto , Chrenovisko – pred Mestským úradom
Rožňavská  – most pri Hypernove
Sídlisko Rimava, Malohontská – detské ihrisko medzi B1 a B2

Každého pracujúceho čaká občerstvenie, guláš, veselá muzika a zábava v kruhu super ľudí.
V každej mestskej časti je navyše pripravená súťaž o zlatú SMEŤ. Čakajú Vás atraktívne výhry.

Práci česť 🙂

Akciu organizuje Združenie Naša Sobota.

 

There are no comments published yet.

Leave a Comment

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options