VIANOČNÁ KAPUSTNICA

Po minuloročnej úspešnej súťaži vo varení vianočnej kapustnice sme pre vás pripravili aj jej druhý ročník. Opäť sa tak Hlavné námestie stane v predvianočnom čase jednou veľkou kuchyňou pre súťažné družstvá firiem a inštitúcií. A aby sa každému tímu dobre varilo a návštevníkom ich kulinárske diela chutili, nebude chýbať bohatý sprievodný program počas celej akcie, ktorá bude prebiehať v piatok, 18. decembra.

Dátum konania akcie nie je náhodný, nepôjde len o varenie vianočnej kapustnice, ale hlavne o blížiacich sa najkrajších sviatkoch v roku, Vianociach. Podujatie má za cieľ spájať ľudí: „Vianoce sú čas, kedy majú ľudia k sebe oveľa bližšie, radi sa na chvíľku zastavia a spolu s blízkymi si vychutnajú čarovnú atmosféru sviatkov.“

Troj až päťčlenné družstvá rozložia svoje kotlíky, pripravia varešky, čerstvé suroviny a tajné receptúry kapustníc na pravé poludnie. Ich úlohou bude do 18-tej hodiny pripraviť minimálne 15 litrov famóznej vianočnej kapustnice. Umenie kuchárov bude hodnotiť rozhodcovská porota.

kapustnica 2015

Uvarenou kapustnicou spoločne pohostíme občanov mesta, ktorí nás prídu na námestie podporiť. Víťazov vyhlásime o 20:00. Nezabúdame ani na návštevníkov počas súťaže. Všetci sa môžu tešiť na pestrý program plný hudby, tanca, jedla a súťaží, ktorý začne o 16:00 hod.
Dovtedy pripravte veľké kotlíky, nastrúhajte pevné varešky, oprášte svoje tajné receptúry a pripravte tie správne suroviny.

Svoj tím môžete prihlásiť do 30. novembra na emailovej adresekapustnica@nasasobota.sk. Kompletné kontaktné údaje a podmienky súťaže nájdete tu. (pdf)

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options