Veľké upratovanie

Veľké upratovanie sa vracia! OZ Naša Sobota a VMČ Sídlisko Rimava – Malhontská, v spolupráci s mestom Rimavská Sobota organizuje upratovanie mestskej časti.

Podľa slov predsedníčky výboru mestskej časti Sídlisko Rimava – Malohontská Ľubici Kubiňákovej, túto akciu sa snažia zopakovať po dvoch rokoch. „Bude to také väčšie upratovanie mestskej časti. Technické služby mesta so svojim počtom pracovníkov nestíhajú upratať všetky časti mesta a chceli by sme, aby aj viacej ľudí vyšlo na raz do ulíc a aby bolo vidieť aj nejakú viditeľnú prácu,“ priblížila Kubiňáková.

„Výbor mestskej časti nás oslovil s nápadom veľkého upratovania, keďže ho pred dvoma rokmi občianske združenie Naša Sobota organizovali po celom meste. A aj tentokrát sa veľmi radi zapojíme a pomôžeme,“ povedal Alexander Bacso z OZ Naša Sobota. „Náš príspevok k akcii spočíva najmä v poskytnutí materiálu, zelene na výsadbu, zabezpečení občerstvenia pre účastníkov, oslovovaní sponzorovi aj pri organizácii a propagácii podujatia. A samozrejme sa pridajú aj naši členovia“, upresnil.

A ako Bacso ďalej prezradil, Veľké upratovanie nebude len o práci. Pripravená bude aj súťaž v hľadaní zlatej smeti. Podľa jeho slov mestskú časť rozdelili na štyri lokality a v každej z nich ukryjú zlatú smeť. „A ten kto ju nájde ako prvý bude odmenený,“ poznamenal Bacso a dodal, že „naprázdno“ neodídu ani neúspešní pátrači. Pre nich ako aj pre všetkých zúčastnených bude odmenou guľáš, nebude však chýbať ani hudba. „Ide o to, aby bola dobrá nálada a aby sa aj ľudia lepšie spoznali s členmi výboru ako aj s Našou Sobotou, aby tá súdržnosť bola ešte väčšia,“ ozrejmil cieľ akcie.

upratovanie

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options