Joga už túto sobotu rozhýbe Soboťanov

Posted in: Správy
Tags:

Viete čo spája metropoly ako Paríž, Londýn alebo New York? Je to cvičenie obyvateľov v parku, ku ktorému sa môže pridať každý. Na toto verejné cvičenie v príjemnom prostredí však už nemusíte chodiť až tak ďaleko. Teraz si ho môžete vyskúšať aj na plážovom kúpalisku v Rimavskej Sobote, kde na vás už túto sobotu od 8:30 hod. čaká skúsená lektorka jogy, Erika Juhaniaková. Tento nápad podporilo občianske združenie Naša Sobota v rámci prvého kola mikrograntového programuzameraného na zlepšenie života občanov mesta Rimavská Sobota.

A čo je cieľom tohto projektu? „Cieľom projektu je v letnom období ponúknuť občanom mesta túto priestorovo nenáročnú, no mimoriadne zmysluplnú aktivitu, netradičné športové vyžitie, do ktorého sa môže zapojiť každý. Projekt oživí doteraz “mŕtve” verejné priestory a poskytne účastníkom športové vyžitie ako aj priestor na spoločenské kontakty občanom nášho mesta,“ priblížila Juhaniaková a dodala, že zároveň bude dobrovoľné vstupné, ktoré sa pri cvičení vyzbiera odovzdané Krízovému centru v Rimavskej Sobote pre týrané ženy, deti a obete domáceho násilia.

Podľa jej slov od júna do septembra bude realizovaných vo verejných priestoroch Rimavskej Soboty päť cvičení, každé v trvaní 1,5 hodiny. Ako ďalej poznamenala, termíny a miesta cvičení budú zverejňované postupne prostredníctvom webových stránok, mestskej televízie a sociálnych sietí (fanpage na FB Sobota cvičí v parku).

„Nápad Soboťania cvičia v parku je prvým projektom, ktorý OZ Naša Sobota podporí v rámci mikrograntového programu. Tento program financujeme z 2% daní, ktoré nám ľudia venovali, za čo sme im nesmierne vďační,“ uviedol člen OZ Naša Sobota, Ivan Roško, podľa ktorého podporia až osem projektov v celkovej sume 2700 eur. Ako ďalej podotkol, týmto prvým projektom chcú u ľudí vzbudiť záujem o cvičenie a šport. „Aby sa starali o svoje zdravie a telo,“ uzavrel Roško.

Cvicenie-plazove-kupalisko

Zdroj: Rimava.sk

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options