Študenti získajú po vzdelávacom projekte OZ Naša Sobota platenú stáž

Posted in: Správy
Tags:

Najlepšie marketingové stratégie, reklama a propagácia v médiách, či zaručené rady, ako nezískať prácu vo firme patria k témam nového projektu GPS pre mladých, v ktorého závere získajú študenti platenú stáž v rimavskosobotských firmách. Ako pre Rimava.sk uviedla lektorka projektu Naďa Miháľová, do vzdelávacieho projektu Občianskeho združenia Naša Sobota je zapojených približne 20 stredoškolských študentov z regiónu, Rimavskej Soboty, Hnúšte, Hodejova, Ostrian či Klenovca. Cieľom projektu GPS je, aby študenti dostali pohľad na reálny život podnikateľa, alebo zamestnanca firmy, aby boli lepšie pripravení na život. „Má aktivizovať podnikateľskú verejnosť mesta Rimavská Sobota a ich priamym pričinením “dovzdelať” študentov regiónu v oblastiach, ktoré v súčasnom školskom programe absentujú. Zároveň formou stáže ukáže študentom reálnu možnosť podnikať respektíve zamestnať sa v tomto zaostalom regióne a neodchádzať z neho,” povedala autorka projektu Naďa Miháľová. Podľa jej slov chcú po úspešnom absolvovaní pilotného ročníka pokračovať vo vytvorení reálne fungujúcej firmy s podporou miestnych podnikateľov, respektíve vybudovaním podnikateľského inkubátora pre najúspešnejších absolventov.

nada-mihalova

Autorka projektu GPS Naďa Miháľová

„Na jednej strane som videla dopyt študentov po prednáškach a workshopoch odborníkov z praxe, ktorí prinášajú témy, o ktorých sa na bežných hodinách v škole neučí. Na druhej strane som stretla skupinu podnikateľov, ktorým chýbajú kvalitní zamestnanci, možno nasledovníci,” priblížila Miháľová svoj nápad zorganizovať program, v ktorom sa môžu stretnúť a navzájom sa obohatiť.

Približne 20 študentov z piatich škôl z okresu sa z podnikateľmi a lektormi budú stretávať približne každé dva týždne, počas ktorých si v rámci teambuildingu otestujú prezentačné zručnosti, alebo prídu na to, ako sa učiť na vlastných aj cudzích chybách. Priblížia si základné ekonomické pojmy a zaujímavou skúsenosťou pre nich budú určite aj rady ako na výberové konanie, respektíve, ako sa neobliecť či neprezentovať. „V pláne je aj exkurzia v niektorých firmách. Zatiaľ ich je sedem, teda siedmi študenti, ktorí sa budú uchádzať o pracovnú pozíciu, ju môžu dostať,“ informovala na stretnutí Miháľová. Podnikatelia v júli ponúknu mladým pracovné miesto pre stáž. Vyhodnotenie projektu všetkých účastníkov je naplánované na september.

Zdroj: Rimava.sk

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options