KRUHÁČ: Coworkingové centrum a miesto na podporu nápadov je oficiálne otvorené

Posted in: Správy
Tags:

Aj keď už coworkingové centrum Kruháč v Rimavskej Sobote nejaký ten čas bolo prístupné, svoje brány oficiálne otvorilo v stredu, 3. apríla. Odteraz už nebude slúžiť len ako miesto na rôzne zaujímavé prednášky, besedy či prednášky, ale svoje zázemie si v ňom nájdu aj ľudia pracujúci na voľnej nohe a tí, ktorým na ich prácu stačí počítač a pripojenie na internet.Oficiálneho otvorenia Kurháča sa zúčastnil nielen predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ján Lunter, ale aj primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko, niektorí mestskí poslanci i starostovia okolitých obcí ako aj členovia občianskeho združenia Naša Sobota. Ako povedal pre Rimava.sk predseda o.z. Naša Sobota Maroš Štúrik, centrum je jeden z výsledkov občianskeho združenia, ktoré sa im podaril tento rok. „Účelom centra je, aby mladí ľudia, ktorí vo veľkom odchádzajú z nášho regiónu, mali priestor, kde sa môžu stretávať. Kde my ako možno starší podnikatelia alebo ľudia so skúsenosťami im dokážeme tie skúsenosti odovzdávať, rovnako do istej miery ich učiť,“ poznamenal. Podľa jeho slov dnešný mladý človek je viac freelancer, ktorý chce pracovať na voľnej nohe, nie je to človek, ktorý chce chodiť od 8 tej do 16-tej do práce. Ako podotkol, takýto určitým spôsobom voľný štýl fungovania je v súčasnej dobe veľmi populárny a v určitom smere je to budúcnosť.

Medzi pozvanými bol aj Marián Habovčík, starosta obce Lenka a zároveň predseda Združenia miest a obcí Gemera a Malohontu (ZMOGaM), ktorého teší, že občianske združenie začalo so ZMOGaM-om spolupracovať a spoločne tak mohli prispieť aj k vytvoreniu tohto centra. Ako prezradil, ako mladý človek by využil coworkingové centrum Kruháč. „Dostal by som tu úplne základné informácie ako sa rozbehnúť. Možno by to aj rozbehlo mladých ľudí niečo dokázať aj v ťažšom prostredí,“ uviedol.

Jedným z prvých, ktorí už využili Kruháč na prácu je podnikateľ a člen o.z. Naša Sobota Radovan Ceglédy. „Mne sa tu veľmi dobre pracuje, lebo sa tu stretnem s veľa ľuďmi, ktorí ma inšpirujú a veľakrát vytrhnú z tej letargie, lebo častokrát človek myslí čisto len na tú svoju prácu a ono to nie je úplne ideálne,“ podotkol. Podľa jeho slov Kruháč je dobrým miestom na spoluprácu s inými ako aj na rozbeh podnikania. „Počiatočné základy na podnikanie budú v Kruháči vyčíslené nulou. Čo je veľmi dôležité, aby mladý človek vedel investovať peniaze do svojho nápadu a nemusel sa zaoberať inými vecami ako je kancelária, jej vybavenie a podobne,“ ozrejmil.

A čo nájdete v coworkingovom centre na Ulici B. Bartóka 20/A v Rimavskej Sobote? „Kruháč je zostavený z rôznych častí, je to taký funkčný ekosystém. V spodnej časti je prednášková miestnosť, ktorá môže slúžiť na rôzne akcie. Je to priestor, ktorý si môžem prenajať. Jeho súčasťou je aj kuchynka, v ktorej si viem spraviť kávu, keď som tu celý deň. Je tu aj oddychová zóna. Zároveň, vrchná čast tvorí samotný coworking,“ priblížil Daniel Csúr manažér coworking centra a Akadémie podnikania. Ako ozrejmil, coworking je spoločný priestor, kde ľudia dokážu pracovať na určitom nápade. Vo vrchnej časti sa nachádzajú aj rokovacie priestory. „Teda Kruháč nie je len jedna vec, je to ekosystém, kde jedna časť podporuje tú druhú. Medzi sebou sa dopĺňajú a vytvárajú tak vzorec, kde 1+1 = 3,“ dodal.

Ak teda patríte medzi ľudí, ktorí k svojej práci potrebujú len počítač a pripojenie na internet coworkingové centrum Kruháč by ste nemali obísť. Získate priestor na realizáciu svojho projektu a kto vie, možno Kruháč bude miestom, kde uzrie svetlo sveta aj prelomový Start Up. Rovnako aj s tým, ako rozbehnúť podnikanie, vám pomôžu na tomto mieste.

Zdroj: Rimava.sk

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options