Námestie praskalo vo švíkoch, Rimavskosoboťania privítali Mikuláša

Posted in: Správy
Tags:

Povedz nám, Mikuláš, čo v tom vreci máš, spievalo včera na rimavskosobotskom Hlavnom námestí nejedno dieťa, ktoré spolu s rodičmi či starými rodičmi prišlo privítať deduška s bielou bradou a jeho pomocníkov. A nádielku veru dostala nielen “dobrá Anička a zlý Peter”, ako je to v pesničke. Mikuláš podvečer v centre mesta rozdal spolu dvetisíc balíčkov a bol tiež svedkom toho, ako Rimavskosoboťania vytvorili nový slovenský rekord v počte eskimáckych bozkov. Námestie bolo zaplnené ľuďmi, dobrou náladou, básničkami, piesňami a úsmevmi malých aj veľkých. Podujatie zorganizovalo občianske združenie Naša Sobota.

Koč s Mikulášom, anjelom a čertovským Jožom Pročkom dorazil do mesta krátko po tretej hodine, na zvuk zvonov sa otvárali okná, Rimavskosoboťania v uliciach kývali rozprávkovej posádke. To už rodičia so svojimi ratolesťami pomaly prichádzali na námestie pred tribúnu, ktorá bola slávnostne vyzdobená a pripravená na príchod vzácneho hosťa. Obrovské “ahooooooooooooj” zaznelo, keď sa očakávaný sprievod objavil na pódiu a mohlo sa začať recitovanie aj súťaženie.

Škôlkari aj školáci predviedli svoju šikovnosť a nebáli sa ani bláznivého čerta, ktorý vystrájal rôzne kúsky, neváhal ani obrátiť dieťa hore nohami či vyhrešiť starú mamu. Vystúpili aj mažoretky z Centra voľného času Relax, rozdávali sa darčeky a všetci sa chystali na veľký spoločný pokus o nový rekord. Po tréningu “eskimáckych” bozkov si dvojice na niekoľko sekúnd priložili studený nos k nosu a všetci sa tešili, keď notárka potvrdila, že na námestí padlo dvetisíc bozkov a rekord bol vytvorený. Aj ju čert od radosti nakoniec eskimácky vybozkával.

Stretnutie s Mikulášom sa chýlilo ku koncu, no nemohol odísť bez toho, aby sa rimavskosobotské námestie nerozžiarilo svetielkami vianočnej výzdoby. Mikulášska družina privítala na pódiu primátora Jozefa Šimka, ktorý spolu s deťmi odštartoval odpočítavanie…3,2,1 a vianočný stromček sa po prvýkrát slávnostne rozsvietil. O slovo sa však už vtedy hlásila aj zima a bol čas odísť domov, do tepla. Veď aj Mikuláš mal pred sebou ešte dlhú cestu. No o rok je tu zas…

Včerajšie mikulášske popoludnie na námestí bolo vydarenou a úspešnou akciou, čo skonštatovali aj organizátori. “Sme veľmi spokojní. Myslím si, že sa podarilo naplniť cieľ podujatia – aby spojilo čo najviac Rimavskosoboťanov,” povedal Marián Štúrik, hovorca občianskeho združenia Naša Sobota, ktoré spoločne s CVČ Relax a pod záštitou mesta mikulášske podujatie organizovalo.

Zdroj: Rimava.sk

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options