To bola zábava! Na podujatí Hurá prázdniny sa súťažilo, hralo a pomáhalo dobrej veci

Posted in: Správy
Tags:

Akcia plná rôznych atrakcií, darčekov, prekvapení, dobrej nálady ale aj napätia, to všetko umocnené detským smiechom. Také bolo podujatie Hurá prázdniny, ktoré organizovalo občianske združenie Naša Sobota. Dejiskom oslavy nadchádzajúceho dvojmesačného voľna bola Mestská záhrada, kde sa v sobotu skákalo, hralo, súťažilo, spievalo, tancovalo a pomáhalo rodičom ťažko chorých dvojičiek, Adamkovi a Dávidkovi. Tí najšikovnejší si odniesli so sebou aj hlavnú výhru v súťaži družstiev, zájazd do Disneylandu.

Už od rána sa záhrada začala zapĺňať ľuďmi z celého mesta, od priľahlých sídlisk či odľahlejších mestských častí až po návštevníkov z okolitých obcí. Medzi nimi boli rodinky s bábätkami v kočíkoch, s malými „lezúňmi“, rodičia škôlkárov či väčších školákov. S účasťou boli spokojní aj organizátori. „Myslím, že tento rok bola prekonaná minuloročná účasť podujatia,“ povedal pre Rimava.sk hovorca združenia Marián Štúrik. Návštevníkov na akcii čakalo takmer osemdesiat stánkov rôznych neziskových organizácií, medzi ktorými boli miestne školy, športové kluby, krúžky, ktoré si pripravili zaujímavé stanovištia. Deti tak mohli vyskúšať lezenie na lane, zahrať sa na archeológov a chemikov, zaskákať si v nafukovacom hrade a trampolínach, zastrieľať si s hokejkou na bránu či nechať si niečo pekné namaľovať na tvár. Detské oči rozžiaril aj veľký buldozér, bager a silné štvorkolky.

Na parkovisku pri amfiteátri so zatajeným dychom nielen tí najmenší pozorovali napínavé ukážky hasičov. Na pódiu zase s obdivom sledovali exhibíciu bojového umenia ju jutsu a judo. Deti roztancovala mladá cvičiteľka Zumby, Fanny Madarászová, špeciálny hosť Ibi Maiga sa so svojimi piesňami postaral o rozcvičenie hlasiviek všetkých prítomných. So spisovateľkou Martou Hlušíkovou sa malé ratolesti mohli preniesť do rozprávkového sveta. O dobrú náladu sa po celý deň postarala moderátorská dvojica, večne vysmiata Stanka Kašperová a vždy dobre naladený Cyril Žolnír.

Nechýbalo ani napätie, o ktoré sa postarala súťaž o zájazd do francúzskeho Disneylandu. Ako povedal hovorca OZ Naša Sobota, súťaže sa zúčastnilo celkovo trinásť družstiev. O nervydrásajúci boj o zájazd sa postarali rôzne súťažné úlohy. „Súťažiaci museli prejsť rôznymi ťažkými úlohami, pretože boli na nich pripravené rôzne nástrahy ako napríklad jedenie červov alebo vyťahovanie rôznych indícií z truhlice plnej švábov a ďalšie veľmi nepríjemné záležitosti,“ priblížil disciplíny Štúrik, podľa ktorého bola súťaž o to zaujímavejšia, zábavnejšia a napínavejšia.

V podvečer sa všetci tešili na detsky veľmi obľúbenú súťažnú disciplínu. Dospelácka totemova „obeta“ bola opäť plná múky, vajíčok, kečupu, horčice, lekváru a iných chutných ingrediencií. Dospelí ukázali svoju odvahu a deti svoju presnú mušku, ktorej výsledok stál za to.

Sobota však bola hlavne o pomoci dvom osemročným chlapcom, ktorých postihla detská mozgová obrna. „Sú to veselí chlapci,“ poznamenala pre Rimava.sk mama Alexandra, ktorá si váži každú pomoc. V rámci podujatia mohli doslova priložiť ruku k dielu aj tí najmenší, a to na obraz vytvorený ich odtlačkami dlaní, ktorý sa priamo na podujatí vydražil za viac ako tisíc eur. Po celý deň prebiehala aj finančná zbierka, do ktorej mohol prispieť každý. „Keď si budú ľudia pomáhať, tak všetkým sa bude ľahšie žiť,“ poznamenal Ibi Maiga, ktorý bol veľmi rád, že znova mohol zavítať do Rimavskej Soboty najmä keď ide o pomoc druhým.

Po dražbe nasledovalo dlho očakávané vyhlasovanie výsledkov o zájazd do parížskeho zábavného parku. Výkriky víťazného tímu Turistov sa niesli celou Mestskou záhradou, radosť neskrývali ani dospelí členovia tímu.

Ešte gratulácie víťazom, spoločná fotka s organizátormi a ďalšími družstvami na stupni víťazov a nasledovala tombola so zaujímavými cenami. Honosnou bodkou za veľmi úspešným podujatím bol večerný ohňostroj. Pri jeho sledovaní si určite každý zaspomínal na príjemne strávený deň plný zážitkov a dojmov.

Zdroj: Rimava.sk

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options