Vianočnú kapustnicu varilo v skvelej atmosfére takmer 50 súťažných tímov

Posted in: Správy
Tags:

Vôňa vianočnej kapustnice, tóny temperamentnej hudby a ani skvelá zábava a priateľská atmosféra nechýbali na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote koncom minulého týždňa počas súťaže vo varení, ktorú pripravilo občianske združenie Naša Sobota. V piatok popoludní sa tu prvýkrát pri kotlíkoch stretlo takmer 50 družstiev, ktoré zabojovali o titul najšikovnejšieho kuchára. V priebehu necelých troch hodín bolo podľa odhadov navarených približne 1500 litrov kapustnice, zjedená bola ešte v ten večer.

Niekoľkohodinovú akciu moderoval známy zabávač Jožo Pročko. K dobrej atmosfére prispeli určite aj výborní Sendrejovci z Kokavy nad Rimavicou. Ľudí na námestí čakalo viacero súťaží, jednou z nich bolo chytanie kapra. Po vyhlásení víťazov čakal Rimavskosoboťanov niekoľkominútový ohňostroj.

Odborná aj laická porota mala čo robiť. Najlepšiu kapustnicu podľa poroty uvarilo družstvo Autoškoly P&P Ľudovíta Polláka. Ako pre Rimava.sk uviedol, víťazstvo ich prekvapilo. Podľa jeho slov, takúto kapustnicu pripravujú doma tradične, na Hlavnom námestí ju varili v rodinnom kruhu. „Skĺbili sme skúsenosť s mladosťou. Najväčšiu zásluhu na varení má syn, ja som bol kotolníkom a s manželkou ochutnávačom,“ priblížil Pollák. Recept na víťaznú kapustnicu neprezradil, podľa neho však do nej dali všetko čo tam patrí, od sušených hríbov, sušených sliviek po muškátový oriešok. Víťazom medzi laickou porotou sa stalo družstvo OTP banky.

Spokojnosť s podujatím neskrývali ani organizátori z občianskeho združenia Naša Sobota, ktorí ďakujú všetkým účastníkom akcie „Rimavská Sobota varí vianočnú kapustnicu“. „Pomohli ste vytvoriť krásnu predvianočnú atmosféru na Hlavnom námestí v našom meste,“ odkazujú všetkým organizátori. Zámerom akcie malo byť spríjemnenie predvianočného obdobia, kde sa mohli ľudia stretnúť, porozprávať a spoločne sa zabaviť.

Zdroj: Rimava.sk

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options